"גיבור ברית המועצות" - הפרס הגבוה ביותר של מדינה גדולה

Anonim

הפרס הגבוה ביותר עבור כל אזרח בברית המועצות במשך שנים רבות היה המשימה של התואר "גיבור ברית המועצות". היא הוקמה בשנת 1934 והופקעה על ידי ניצול צבאי משמעותי. אמנם במקרים יוצאי דופן היה זה מתגמל עבור שירותים מצטיינים בזמן שלום. בתחילה הוגשה רק תעודת דיפלומה של הוועד הפועל המרכזי של ברית המועצות. עם זאת, בשנת 1936 התקבלו התקנות, שלפיהן זכו בתואר "גיבור ברית המועצות" גם את מסדר לנין, וב -1939 הוצגה מדליה בשם "כוכב הזהב", שהפכה להיות סימן מובהק לאנשים בולטים.

Image

גם ב -1939 אושר הצו, לפיה ניתן היה להעניק לפרס "גיבור ברית המועצות" מספר פעמים. עבור כל תואר הסתמכה של לנין, את התעודה ואת "כוכב הזהב". כל בעל שתי מדליות הוטל בעיר הולדתו חזה ברונזה, בעוד שלוש פעמים גיבור ברית המועצות זוכה לכבוד כי חזה הברונזה שלו הותקן בקרמלין. אמנם, בצו הנשיאות, זה היה צריך לקרות בארמון הסובייטים, אבל זה לא הושלם. לא היו הגבלות על מספר המדליות. עם זאת, המספר הגדול ביותר של "כוכבי הזהב" בהיסטוריה של פרסים - ארבעה. ארבע פעמים גיבור ברית המועצות. רק שניים קיבלו את הכבוד הזה: המרשלים ל'א'ברז'נייב וג' ק'ז'וקוב.

Image

הכותרת "גיבור ברית המועצות" זכתה לכל החיים. אבל היו מקרים שבהם החלטה זו בוטלה בגלל ייצוג בלתי סביר. בנוסף, 73 בני אדם נשללו מדרגה גבוהה. למרות 55 מהם עדיין קיבל את הפרס שלהם בחזרה. 15 גיבורים הודחקו ונורו, ורק לאחר זמן מה שרובם שוחזרו והוחזרו לדרגתם.

הגיבורים הראשונים היו אחד עשר טייסים הקוטב אשר השתתפו בהצלת ספינת הקיטור שלוסקיין. המאה העשרים היתה דמים עבור ברית-המועצות. אזרחי ברית המועצות השתתפו במלחמת האזרחים בספרד, בעימות המזוין במונגוליה, בקרבות בין יפן לצבא האדום, בסכסוך הסובייטי-פיני. וזה רק החצי הראשון.

Image

המאה. במהלך פעולות האיבה הללו הוענק פרס גיבור ברית המועצות ל -626 איש. ואז הגיע הזמן של המלחמה … מלחמת העולם השנייה. 11657 ממשתתפיה זכו בפרס הגבוה ביותר, 3051 אנשים - לאחר מותו. ראוי להזכיר שגם בעלות זרות קיבלו דרגה גבוהה: פולנים, צ'כוסלובקים וצרפתים.

אבל גם אחרי תום מלחמת העולם השנייה, המדינה לא קיבלה שלום בר-קיימא. גיבורי המלחמה באפגניסטן המשיכו את רשימת גיבורי ברית-המועצות. לאחר קריסת האיחוד, כמה אנשים בולטים קיבלו את כוכב הזהב, ולאחר מכן פסק את הפרס הגבוה ביותר להתקיים. הוא הוחלף בכותרת "גיבור הפדרציה הרוסית". עם זאת, אין לחשוב כי כל גיבורי ברית המועצות נשללו מזכויותיהם ומהזכויות שלהם.כן, כמובן, "גיבור ברית המועצות" הוא הפרס הגבוה ביותר של מדינה גדולה. אבל אם אתה חושב על זה, זה הופך להיות מפחיד. אחרי הכל, קבלתו ברוב המקרים התאפשר רק כאשר אלפי אנשים מתו. אז זה לא טוב יותר כי פרסים כאלה ניתנים מעט ככל האפשר, כך שאין סיבות מעשים גדולים?

מאמרים מעניינים

Kindral Sherman on maailma suurim puu. Giant sequoia

Venemaa pikkus: mitmesugused maastikud samadel laiuskraadidel

Uljanovski piirkonna kliima: omadused

Nali lõppes kuradi eest ise (video)