Filmu veidotājs Aki Kaurismaki ir Somijas lepnums

Anonim

Dažiem cilvēkiem patīk plaša mēroga un episkā Holivudas šaušana, bet vienmēr ir tie, kas dod priekšroku viennozīmīgām un patiesām Eiropas filmām. Autortiesību kino mīļotājiem katra valsts ir saistīta ar tās izcilo direktoru vārdiem. Piemēram, Itālijā - Bernardo Bertolucci, Zviedrijā - Ingmar Bergman, Spānijā - Pedro Almodovar un Somijā - Aki Kaurismaki. Pēdējais ir vistuvākais vizuālās un gleznainās mākslas skaitītājs savā dzimtenē, izņemot savu brāli Miku, jo somu kino ir ļoti vāji attīstīta, un tikai daži ir pazīstami ar panākumiem un slavu.

Biogrāfija

Aki Kaurismaki dzimis 1957. gadā Orimattilas pilsētā, kas atrodas Pyayat-Hame provincē. Viņa tēvs Jorma strādāja ar finansēm un viņa māti Leenu tūrisma jomā. Papildus Aki ģimenē piedzima vēl trīs bērni, no kuriem viens Mika ir arī goda direktors. Kaurismaki pastāvīgi ceļoja pa Somiju, pārvietojoties no vietas uz vietu. Šis laiks augošā kinematogrāfa dzīvē tiks atspoguļots viņa darbā. Ģimene arī daudz brauca ārpus savas valsts. Zēns pabeidz skolu Kankaanpā, aiz muguras aiz sevis lasījis daudzas grāmatas, kas jau agrīnā vecumā izraisīja viņa dedzīgo interesi. Papildus literatūrai jaunie Kaurismaki iemīlas kinoteātrī, izvēloties šo jomu kā nākotnes profesiju. Tomēr viņš nekad neizdodas iekļūt universitātē izvēlētajā virzienā, kā rezultātā jaunie Aki strādā dažādās jomās, pat neņemot vērā iekrāvēja un trauku mazgājamās mašīnas darbu.

Image

Pirmie soļi kino pasaulē

Daži direktori uzkrāj savu pieredzi, zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas turpmākai darbībai neatkarīgi. Pateicoties aktīvajai dzīvei un specialitāšu maiņai, kā arī kino aizrautīgajai kaislībai, Aki Kaurismäki izdodas kļūt par beznosacījumu iestudējuma meistaru. Un darbojoties kā žurnālists, viņš palīdzēja izveidot savus skriptus. Kad režisors pārceļas 24 gadu vecumā, viņš un viņa brālis atver savu filmu kompāniju, un tajā pašā gadā piedzimst viņu kopīgā dokumentālā prāta dzīve Saima fenomens.

Divus gadus vēlāk viņš uzņem pirmo pilnmetrāžas filmu „Noziegums un sods”, kas ir moderns Dostojevska lieliskā darba pārdomāšana. Režisors strādā paralēli īsam skaitītājam, un viens no slavenākajiem šīs žanra filmas ir Rocky 6. Bet pasaules slava un sabiedrības cieņa turpina viņu pēc filmas "Ļeņingradas Cowboys Go to America" ​​izlaišanas, kas stāsta par kulta rokgrupu.

Image

Zaudētāju triloģija

Daži režisori izvēlas apvienot savus attēlus ar vienu tēmu, padarot tos par sava veida ciklu. Šo metodi izmanto: Aleksandrs Sokurovs, Larss fon Trier un Aki Kaurismäki. Somijas autora filmām ir divas trilogijas, no kurām pirmā ir par zaudētājiem. Šīs sērijas lentes iznāca ik pēc pāris gadiem, sākot ar 1986. gadu, un pārtraukumu laikā direktors turpināja šaut savu kulta gleznu. Pirmā triloģijas filma tiek uzskatīta par „Shadows in Paradise”, kas notiek Helsinkos, tāpat kā visās turpmākajās. Tur pirmo reizi parādījās mīļotā aktrise maestro Kati Owinen, kas spēlēja lielākajā daļā viņa darbu. Nākamais cikla attēls kļūst par "Ariel". Aki Kaurismaki, kā ierasts, tajā ir režisors, scenārists un producents. Un trijotne slēdzas 1990. gadā ar „The Girl with the Match Factory”, kurā parādās Outinen. Šīs filmas pavēra ceļu viņu autoram visā Eiropā.

Image

Turpmākais darbs

Nākamais Aki Kaurismaki attēls „Bohēmijas dzīve” izpaužas no Helsinku dzimtenes uz režisoru Helsinku līdz Parīzei. Viņa atkal ar lielu siltumu pieņem ārvalsts sabiedrība un saņem regulāras balvas, kas līdz tam laikam jau bija uzkrājušas pienācīgu summu. Pēc pāris īsfilmas, Aki, nošauts turpinājums par Sibīrijas grupas piedzīvojumiem, ko sauc par "Ļeņingradas kovbojiem". Tas nebija tāds pats satriecošs panākums kā pirmajai daļai, bet Somijas ģēnijas fani bija priecīgi tikties ar savu iecienītāko rakstzīmi. Kaurismaki aizraušanās ar mūziku, īpaši “kovbojiem”, atspoguļojas vēl vienā dokumentālajā filmā - 1994. gada Balalaika izstādē.

Image

Jauna triloģija

Aki nākamā triloģija sākas ar attēlu "Mākoņi peld no attāluma." Šoreiz filmu sērija ir publicēta desmit gadus, un proletariāta priekšmets atkal tiek aplūkots. Pirmajā un otrajā daļā ar nosaukumu “Cilvēks bez pagātnes” Aki Kaurismaki uzvar to pašu Owinenu kā galveno lomu, kas, tāpat kā iepriekšējais laiks, parādās tikai divos cikla posmos.

2003. gadā režisors ieguva Oskara nomināciju trilogijas pagaidu filmai, kas ir liels sasniegums visai Somijai. Un 2006. gadā viņi pabeidz sēriju “Pilsētas priekšpilsētu ugunsgrēki”, pēc kura režisors piecus gadus uzņem tikai divas īsfilmas, no kurām viena ir iekļauta stāstu kolekcijā “Ikvienam ir sava filma”. Un 2011.gadā viņš atkal uzņem darbu un ražo lenti "Le Havre", kas izraisīja lielu interesi faniem un kritiķiem, kuri gaidīja gaidīšanu. Šobrīd tas ir pēdējais direktora projekts, neņemot vērā kopīgu sadarbību ar „Vēsturiskā centra” kolēģiem 2012. gadā. Nākamā filma tiek gaidīta uz ekrāniem tikai līdz 2017. gadam, un tās detaļas joprojām ir noslēptas.

Image

Apbalvojumi

Savas ilgās karjeras laikā Aki Kaurismaki ieguva neskaitāmas balvas, kļūstot par prestižāko Somijas režisoru, kurš jebkad dzīvoja. Viņa pirmā nominācija bija MIFF par gleznu “Ariel”, un viņai izdevās iegūt FIPRESCI balvu. 1990. gadā filma „Meitene no spēles fabrikas” radīja sajūtu Berlīnes kino festivālā, un 1992. gadā Bohēmijas dzīve skāra ikvienu. Kopš 1996. gada kino režisors sāka uzvarēt Kannu kinofestivālā. Tur ir trīs no tām Kaurismaki: par "tālu prom mākoņiem", filmai "Cilvēks bez pagātnes" un filmā "Le Havre". Filmu apbalvojumu panākumus bauda arī aktieri, kas spēlēja Somijas maestro, un viņš pats ir pats godalgotākais viņa valsts kinematogrāfs, kas nekad nepārtrauc jaunos līdzpilsoņus iedvesmot filmas.

Interesanti raksti

Kindral Sherman on maailma suurim puu. Giant sequoia

Venemaa pikkus: mitmesugused maastikud samadel laiuskraadidel

Uljanovski piirkonna kliima: omadused

Nali lõppes kuradi eest ise (video)